BAŞKAN EROLUN KONUŞMASI ALKIŞ ALDI BAŞKAN EROLUN KONUŞMASI ALKIŞ ALDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), yerel seçimlere ilişkin 8 il, 40 büyükşehir ilçe ve 7 ilçe olmak üzere 55 adayın daha ismini açıkladı.

MHP, Konya Halkapınar Belediye Başkan adayı olarak Mehmet Bakkal’ı gösterdi. Peki Cumhur İttifakı’nın Halkapınar Belediye Başkan adayı Mehmet bakkal kimdir?

HALKAPINAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET BAKKAL KİMDİR?

05.12.1977 tarihinde Konya İli Halkapınar İlçesinde dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini Halkapınar’da tamamladı. 1999 – 2001 yıllarında Kahramanmaraş’ta Askerlik görevini yerine getirdi. Askerden geldikten sonra 2002 yılında eşi Nihal Hanımla evlenerek 4 tane evlat sahibi oldu. Halkapınar İlçesinde Esnaflık yapmakta iken siyaset hayatına atıldı. 26 Şubat 2006 tarihinde Milliyetçi Haraket Partisi Halkapınar İlçe Başkanlığına seçildi ve 2014 yılı yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Adayı olmak için yürütmekte olduğu Halkapınar İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Milliyetçi Haraket Partisinden Halkapınar Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimi çok az bir oy farkı ile kaybetti. Bu seçimlerin ardından Milliyetçi Haraket Partisi Genel Merkezinin talimatı üzerine yeniden İlçe Başkanlığı görevine getirildi. Bu süreç içerisinde aralıksız olarak Partisine ve Halkına hizmet etmeye devam etti. Bu takdire şayan hizmetlerinin neticesinde Milliyetçi Haraket Partisi Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine girerek Halkımızın teveccühü ile yüzde 63 gibi yüksek bir oranla Halkapınar Belediye Başkanlığına seçildi. Seçimlerin ardından ilk günkü heyacanı ile Belediye Başkanı olarak halkına hizmet etmeye devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi