Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun ev sahipliğinde yenilenen yüzüyle ihtişama kavuşan Yunus Emre Parkı’nın açılışına ve akabindeki Ali Kınık Konseri’ne; Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Emirgazi İlçe Başkanı Mehmet Tanrıverdi, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Türker Türkoğlu, Ülkü Ocakları Ereğli İlçe Başkan Lütfi Tekeli, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, STK Başkanları ve binlerce Ereğlili katıldı.

EREĞLİ BİLİYOR HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ SEVİYOR

Programa katılan protokol üyelerinin hepsine katkı ve katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu tarafından plaket takdim edildi. Ali Kınık’a çiçek takdiminde bulunan Başkan Oprukçu konserlerin ve açılışların devam edeceğini ifade etti. Ali Kınık ise Başkan Oprukçu’ya teşekkür etti ve meşhur şarkısının içerisinde “Ereğli biliyor, Hüseyin Oprukçu Ereğli’yi seviyor” sözleriyle duygularını ifade etti.

“BİZ YUNUS GÖNÜLLÜ İNSANLARIZ”

Program esnasında hemşerilerine seslenen Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Bayramınız kutlu olsun, nice bayramlarda siz değerli hemşerilerimizle beraber olmayı Rabbim nasip etsin. 4 yılı geride bıraktık biz Milliyetçi Hareket Partili bir Belediye Başkanı olarak yarın emri Hakk baki olacakmış gibi ölüme hazırız, yarın seçim olacakmış gibi de seçime hazırız hep öyle oldu. Yaptığımız hizmetleri kamuoyumuza, hemşerilerimize şov yaparak değil zaman zaman ilanlarla, zaman zaman icraatlarla takdim etmeye gayret ettik. Hiçbir açılış yapmadık, temel atmadık. Netice itibariyle Hak Teala biliyor, halkımız da görüyor diye düşündük. Ömrümüzü şerefle ve hizmetle tamamlama kararlılığımızı sizlerin sayesinde muhafaza ediyoruz. Yunus Emre Parkımızın yanında Şehitler Parkımız da yeni yüzüyle buluşacak, buluşmaya devam edecek. Eski Çevre Bakanımız, Belediye Başkanımız Ali Talip Özdemir Bey yapmıştı ondan bu yana Yunus Emre Parkı’na dokunan olmamıştı. Park açık işletme haline dönmüştü, halkımızın gönül rahatlığıyla oturabileceği alan noktasında sıkıntı vardı. Bir de yüreğimizi sızlatan parklarımızda karanlık noktaların olması, arka bahçelerin olması, zaman zaman kirliliklere şahit olunması yüreğimizi sızlatan bir husustu dolayısıyla Yunus Emre Parkı bekletilmeden hızlı bir şekilde yenilenmeliydi ve nihayetinde onu yaptık. Belediye personelimizle yaptık, emeği geçen yol arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Karaman Belediye Başkanımız Sayın Savaş Kalaylı dedi ki; “Yunus’un memleketinden bir Yunus göndereceğim sana heykelini oraya koyalım inşallah” biz de onun hediyesi olarak heykelini oraya koyduk. Biz Yunus gönüllü insanlarız, yüreğimiz sımsıcak, ülkücü hareketin mensupları olarak hep avucumuzda yüreğimizi insanımıza takdim etme şerefini yaşadık. Netice itibariyle Yunusça sevdik, Yunus’a bizim Yunus dedik. Ve bizim Yunus’a ait bir parkın Ereğli’de, Ereğli’nin göbeğinde, ulu çınarın altında Ereğli’mize hizmet edecek olması ayrı bir mutluluk. Ereğli’mize hayırlı olsun. Toplumu rahatsız edecek hiçbir hususa razımız olmadı bizim. Önceki hizmet dönemimizde de Ereğli’mizde birçok kirliliği ortadan kaldırdığımızı hemşerilerimiz biliyor, şimdi de Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli Bey’in imzasıyla Ereğli Belediyesi’ne tahsis ettiğimiz Taş Evler dediğimiz alanı hepiniz biliyorsunuz, orası da kirlilikten kurtuluyor. İnsanımızın her anlamda kirletilmesine asla ama asla müsaademiz olamazdı, gereğini yapıyoruz. Adına da Ereğli Belediye Meclisimizin oy birliğiyle Korkut Ata Sosyal Tesisleri dedik. Dedem Korkut’un adı, boy boylayacak, soy soylayacak, Türk’ün soyu Ereğli’de, Anadolu’da ebediyen olacak Allah’ın izniyle” şeklinde konuştu.

“İNŞALLAH SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZLA BİRLİKTE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİMİZİN SAYIN GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ BEY’E EREĞLİ’Yİ VİLAYET YAPMA NASİP OLACAK”

PİR ÖMER VE HACI MÜTAHİR CUMHUR DİYOR PİR ÖMER VE HACI MÜTAHİR CUMHUR DİYOR

Başkan Oprukçu konuşmasının devamında: “Ereğli’nin içine giren yabancılar şehircilik anlamında çok mesafe almış, aldığı mesafe ile birlikte Vilayet Ereğli olmayı çoktan hak etmiş diyorlar. Vilayet Ereğli olmamız bizim Konya’ya düşmanlığımız anlamına gelmez, Konya’yı sevmediğimiz anlamına hiç gelmez Hz. Mevlana’nın şehri, Selçuklu’ya başkentlik yapmış bir Türk şehri olan Konya’ya karşı bizim tavrımız olabilir mi, asla olmaz. Ama yerelde oluşan merkezlerle kenara hizmet ulaşmasında zaman zaman çok gecikmeler oluyor. Ereğli vilayet olmalı, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 İl projesiyle kamuoyuna açıkladığı hususa Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 100. yılında, yani 29 Ekim’de bir mesajla artık bunun önünü açacağına inanıyorum. Ereğli’nin vilayet olmasını hasretle, özlemle bekliyorum. Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettiğimde de arz ettim kendilerine 3-5 tane İlçe saydıktan sonra Ereğli’de bunların içinde olacak, Ereğli’nin hakkı buyurdular. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Milliyetçi Hareket Partimizin Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey’e Ereğli’yi vilayet yapma nasip olacak. Huzurlu, mutlu Ereğli’yi inşa etme derdindeyiz. Huzur şehri Ereğli’yi inşa etmek de sadece benim değil, siyasi partilerimizin, halkımızın, hemşerilerimizin, hepimizin vebali. Ne yapıyorsak Ereğli için, Ereğlili için yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Başarmamak gibi bir lüksümüz yok, ülkücü hareketin mensupları bulundukları her yere mühür, damga vurma şerefini yaşayan insanlar. Yoluyla, sokağıyla, parklarıyla, bahçesiyle, Organize Sanayi Bölgeleriyle, açı açığı kalmamış, işsizi olmayan ve nihayetinde huzuru her anlamda yakalamış bir şehir ve hemşeriler topluluğu olarak milletimizin geleceğine buradan bayrak göstereceğiz. Çabamız, gayretimiz ona yönelik. Sizlerin dualarına her zaman ihtiyacımız var, destekleriniz ve teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun, Ne Mutlu Türk’üm Diyene” şeklinde konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun ardından söz alan protokol üyeleri, yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Oprukçu’yu tebrik ederek emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Program Ali Kınık’ın muhteşem eserlerinin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi