Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve Türkiye Yüzyılı kapsamında eğitim çağındaki çocuklarımızın gazilerimiz ile bir araya gelerek paylaşımda bulunma gazilerimizin yaşadıklarını bizzat kendi anlatımlarından dinlemeleri vatan ve millet sevgisiyle yapılan fedakarlıkları bizzat görmelerinin sağlanması ve bu doğrultuda tarih bilinci aşılanarak geleceğe yön vermeleri amacıyla Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce Ereğli, Halkapınar ve Emirgazi ilçelerinde “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları”programları düzenlenmiştir.

EREĞLİ MİLLET BAHÇESİ AÇILDI EREĞLİ MİLLET BAHÇESİ AÇILDI

Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Birimi tarafından koordine edilerek;
    ⁃    Ereğli ilçesinde 15.03.2024 tarihinde Kıbrıs Gazisi Adem KARATEPE, Musa DOĞAN,TSK Gazisi Mehmet ÖZER, Gürgül IŞIK, Remzi EVSER ve 15 Temmuz Gazisi ALTUNSOY katılımı ile Ereğli Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 9.,10. ve 11.sınıf öğrencilerine (230 öğrenciye)
    ⁃    Emirgazi İlçesinde 25.04.2024 tarihinde  TSK  Gazi Mehmet ÖZER,Rüstem KALKAN, Kıbrıs Gazisi Sebahattin AYTAÇ,15 Temmuz Gazisi Okan ALTUNSOY, Şehit Ertuğrul SÜTÇÜ oğlu Hamza SÜTÇÜ'nün katılımı ile  Emrulgazi Ortaokulu 5., 6. ve 7.sınıf öğrencilerine
    ⁃    Halkapınar İlçesinde 17.05.2024 tarihinde Kıbrıs Gazisi Sebahattin AYTAÇ, TSK Gazisi Mehmet ÖZER, Emre TÜRKER, Cumali BİRİCİK, 15 Temmuz Gazisi Okan ALTUNSOY ve Şehit Jandarma Uzman Onbasi Ramazan BULUT ağabeyi aynı zamanda Ereğli Şehit Aileleri Derneği Başkan Vekili Ahmet BULUT’un katılımı ile Halkapınar Ortaokulunda 7. ve 8. sınıf öğrencilerine 
 “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları” programları gerçekleştirilmiştir.

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, destansı tarihimizin yaşayan onur abideleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu diri tutan  efsaneleri gazilerimiz ile eğitim çağındaki çocuklarımız bir araya gelerek paylaşımda bulunma, gazilerimizin yaşadıklarını bizzat kendi anlatımlarından dinlemeleri, vatan ve millet sevgisiyle yapılan fedakarlıkları bizzat görmelerinin sağlanması ve bu doğrultuda tarih bilinci aşılanarak geleceğe yön vermeleri konularında farkındalık oluşturulması amaçlanmış, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülke için şehit ve gazi olan tüm ecdada saygı, minnet, rahmet ve şükran duygularımız ifade edilmiştir.

Yine eğitim çağındaki çocuklarımıza yönelik “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları”programları kapsamında Eylül 2024 ayında Karapınar ve Ekim 2024 ayında Ereğli İlçesinde olmak üzere iki programın daha İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli bir şekilde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Editör: Haber Merkezi