Adabağ’da Yılın İlk Fide Ekimi Gerçekleştirildi

Ereğli Belediyesi personelleri Adabağ Organik Tarım Bölgesi’nde fide ekimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda toplamda 101 Bin Domates, 20 Bin Kavun, 5 Bin Biber, 2 Bin Patlıcan yani toplamda 128 Bin Sebze fidesi toprakla buluşturuldu.

Bir fazla üretmek için kolları sıvayan Başkan Oprukçu üretken belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl başlatılan organik tarım projesinde elde edilen yüksek verim yüzleri de güldürdü. 

“SEVGİ İLE EKİLEN TOHUM İNSANA HUZUR VERİR”

BAŞKAN AKPINARDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA BAŞKAN AKPINARDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Üretime verdiği önemi her fırsatta dile getiren Başkan Oprukçu: “Gelişen toplumların yolu mutlaka üretmekten, üretemeyen toplumlar kendi kendine yetemeyecek konuma gelir ki bu da başka ülkelere muhtaç hale gelinmesine sebebiyet verir. O nedenle üreteceğiz, bir fazla üretmek için çaba ve gayret göstereceğiz. Bu noktada geçtiğimiz yıl Adabağ Bölgesi’nde başlattığımız Organik Tarım Projemiz kapsamında bu yılın ilk fidelerini Belediye personellerimiz toprakla buluşturdular. Organik tarımı çok önemsiyor ve mutlak suretle organik tarıma yönelimin artmasını arzu ediyoruz. Hemşerilerimiz, vatandaşlarımız organik ürünler yesinler istiyoruz. Ve bunun için de kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Rabbim bereketli eylesin, üretimimize katkısı sunan ve emeği geçen herkese teker teker teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi