Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Ereğli’nin merkeze uzak en büyük İlçe olduğunu kaydettiği konuşmasında, “Ereğli İl olacaksa ben sizinle birlikte hareket ederim. Sizler hiç merak etmeyin. Biz bunu bir ayrılık olarak görmeyiz. Ereğlililer neden mutluysa biz ondan mutlu oluruz. Ereğli’nin menfaatine ne varsa Uğur İbrahim Altay onun altına imza atar. Hiç kimsenin endişesi olmasın” diyerek

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, Ereğli ve Konya Büyükşehir Belediyesinin el ele tutuşmasıyla güzel hizmetlere imza atacaklarını belirterek, “bunun ilk örneğinin bugün temeli atılıyor. Ereğli’mize hayırlı olsun” dedi. 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin takdirlerine mazhar olarak Ereğli’ye takdim edildiğimiz bir süreci yaşıyoruz” diyen Başkan Oprukçu, “Eksik dün olabilir ama bugün o eksiklikleri giderme günüdür. Konya Büyükşehir sadece Konya’da değil Ereğli’de de büyük yatırımlara imza atıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızı Türkiye’de herkes biliyor, herkes tanıyor ama Türk Dünyası ve Dünya Belediyeler Birliği Başkanı. Ereğli’de sizinle yürümekten onur duyuyoruz. Huzur şehri Ereğli’yi birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

3.ORGANİZE VE GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ HAYIRLI OLSUN 3.ORGANİZE VE GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ HAYIRLI OLSUN

OPRUKÇU, “EREĞLİ’NİN VİLAYET OLMASIYLA İLGİLİ BEKLENTİMİZ VAR, O GÜN GELİNCEYE KADAR BİZ KONYA’NIN DÜŞMANI DEĞİLİZ, KONYA’DA BİZİM DÜŞMANIMIZ DEĞİL”

Başkan Oprukçu, “Ereğli’nin vilayet olmasıyla ilgili beklentimiz var, o gün gelinceye kadar biz Konya’nın düşmanı değiliz, Konya’da bizim düşmanımız değil. Konyalı olmak başlı başına bir şeref. Ancak yorulduk. Git gel bir günümüz gidiyor. Zaman yitirmeyelim. Bizim dostluğumuz ebedi. Yani İttifakımızın mezara kadar olduğu gerçeğini dikkate aldığımızda yolumuzun ayrı düşmesi mümkün değil” diyerek konuşmasını tamamladı.

Editör: Emrah Çakıcı