Kaymakam Murat, ‘Asayiş ve Güvenlik’ konulu istişare toplantısı yaptı

EREĞLİ DE KAVGA 3 YARALI EREĞLİ DE KAVGA 3 YARALI

Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat Ereğli’deki basın mensupları ile “Asayiş ve Güvenlik” konulu istişare toplantısı gerçekleştirdi.
İstişare toplantısına Ereğli İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bayrak ve Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Fatih Kurt’da katıldı.
Ereğli’nin önemli bir tarihi geçmişi olduğunu söyleyen Kaymakam Oğuz Cem Murat, ilçe halkının huzur ve güvenliğinin sağlanmasında kendileri ve kolluk kuvvetlerine olduğu kadar basın mensuplarına da önemli görevler düştüğünü kaydetti.
Basının halkın sesi olduğuna vurgu yapan Murat, doğru, tarafsız ve ilkeli yayıncılıkla vatandaşları doğru bilgilendirerek suç ve suç unsurlarına karşı önemli bir vazifenin yerine getirilmiş olacağına dikkat çekti.
Ereğli’de huzurun tesis edilmesinin öncelikleri arasında yer aldığını kaydeden Kaymakam Murat, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve suç oranının en azami seviyeye çekmek için mücadele ettiklerini vurguladı.
Ereğli İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bayrak uyuşturucu ile mücadeleyi en önemli suç unsuru olarak gördüklerini kaydettiği konuşmasında, coğrafi ve nüfus bakımından Ereğli’nin önemli bir güzergaha sahip olduğunu ve uyuşturucu ile mücadele de başarı oranlarının yüksek olduğunu ifade etti.
Uyuşturucu ve kaçakçılığın yanında sanal dolandırıcılık olaylarının da en aza indirilmesi için yoğun gayret gösterdiklerine vurgu yapan Bayrak, yakın bir zamanda hayata geçen Yunus Timlerinin yanında hayata geçecek olan Çevik Kuvvet Grup Amirliği ile Ereğli’de suç ve suçlularla mücadelede etkin bir rol oynayacaklarını sözlerine ekledi.
Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Fatih Kurt’da Ereğli’nin merkez mahalleleri dışındaki görev alanlarında Jandarmanın faaliyetleri konusunda bilgi vererek suçlulara göz açtırılmayacağını belirtti.
 

Editör: Haber Merkezi