KİMSE ARAMIZA GİREMEZ FOTOĞRAFI KİMSE ARAMIZA GİREMEZ FOTOĞRAFI

Ereğli Yeni Sanayi Sitesine Kavuşuyor

Ereğli’nin çözüm bekleyen konularından biri olan Küçük Sanayi Sitesi konusuna kalıcı çözüm üretildi. Taleplerin netleşmesi ile birlikte proje son halini alarak temel atma ve yapım çalışmaları hızla başlayacak.

Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli’nin kanayan yaralarından birinin daha kapanmak üzere olduğunun müjdesini verdi.

Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, Küçük Sanayi Sitesinin yapımında en önemli sorunların başında gelen yer tahsisi konusunun Bakanlık, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti ve MHP İlçe Başkanlarının katkıları ile gerçekleştirildiğine işaret etti.

756 bin m2 lik bir alanın yeni sanayi sitesi için tahsisinin 08.02.2024 tarihinde tapusunun Ereğli Belediyesi’ne verilmesiyle sonuçlandığını açıklayan Oprukçu, sıranın taleplerin alınması ile sanayici esnafının hangi ölçülerde işyeri sahibi olmak istedikleri belirleyecek proje çalışmalarının tamamlanmasına kaldığını belirtti.
 
Başkan Oprukçu, bazılarının tapunun devredilmesinin yalan olduğunu söylemesinin talihsizlik olduğunu ifade ederek, “Cumhur İttifakı olarak Ereğli’mizin sorunlarını bir bir aşmaya devam ediyoruz. Uzun bir süredir gündemimizde olan ancak yer tahsisi konusunda sıkıntı yaşadığımız Sanayi Sitesi konusunda kalıcı ve Ereğli’ye yakışır bir proje ile çalışmalara başlıyoruz. Bu konuda Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Cumhur İttifakının önemli unsuru Ak Parti ve MHP İlçe Başkanlarımızın gayreti ve desteklerine minnettarız. Biz insanlarımızın gönül birliği ile, kimse mağdur olmadan projelerimizi gerçekleştirmeyi çok arzu ediyoruz. Üreten insan mukaddestir, bir fazla üretene destek olmak için Cumhur İttifakı tarafları olarak istikbali ağartacak şekilde ortak bir görüşle ortak adımlar atıyoruz ve bundan da çok mutluyum. İnsanımıza iş alanları ve rahat üretim ortamları sunmak için, Organize Sanayi Bölgemizde ve Yeni Küçük Sanayi Bölgesinde çok önemli projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz” dedi.

Yeni Küçük Sanayi Sitesi’nin çok geniş bir alana sahip olduğunu belirten Başkan Oprukçu, “756 bin m2 lik alanda esnafımızın ihtiyacına göre belirleyeceğiz büyüklükte alan tahsisi ve projelendirmeleri yapılacak. Projeler Aksaray örneğindeki gibi de olabilir, daha özgün halede getirilebilir. Mesela esnafımız 100 m2 lik işyeri isterse 3 bin 300 dükkan, 200 m2 lik isterse bin 263 dükkan kadar yapılabilecek. Tabiki 300, 400, 500 m2 lik iş yeri isteyenler içinde düzenlemeler yapılabilecek” şeklinde konuştu.

Editör: Emrah Çakıcı