ZEYNEP-HÜSEYİN YİĞİT SAĞLIK EVİ HİZMETE AÇILDI

GÖZKARA  AİLESİNİN ADINI TAŞIYOR GÖZKARA AİLESİNİN ADINI TAŞIYOR

Ereğlili iş insanı Bilal Yiğit’in merhum annesi ve babası adına yaptırdığı Zeynep-Hüseyin Yiğit Sağlık Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Hacımemiş Mahallesinde yapımı gerçekleştirilen Zeynep-Hüseyin Yiğit Sağlık Evi’nin açılış programına Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli İlçe Protokolü, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, siyasiler, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.
-PANDEMİDE SAĞLIĞIN ÖNEMİNİ DAHA İYİ ANLADIK
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren iş insanı Bilal Yiğit, sağlığın önemini yaşanan pandemi sürecinde daha iyi anladıklarını ifade ederek, “Bu süreçte sağlık sitemindeki en küçük birimin bile değerini daha iyi anladık. Ereğlili hemşerilerimizin sağlık hizmetlerine daha rahat erişebilmeleri için sağlık evleri, aile sağlık merkezi gibi kuruluşlar kazandırılıyor. Bu kuruluşların kazandırılmasında ve sağlıkta Ereğli’nin örnek olarak gösterilmesinde Konya İl Sağlık Müdürümüz ve İlçe Sağlık Müdürümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.
“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” düsturu ile yetişen bireyler olduklarını ifade eden Yiğit, her şeyi devletten beklememek gerektiğini, devlet-millet birlikteliği ile güzel hizmetleri kazandırmak gerektiğine dikkat çekerek, “Bu işler nasip işidir. Mevlam bize nasip etti böyle bir hizmeti Ereğli’mize kazandırdık. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
İş insanı Bilal Yiğit sağlık evinin anahtarını ise çocuklarına teslim ederek, kendisinden sonra da bu sağlık evine sahip çıkmalarını istedi.
Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ise Konya ve Ereğli’de sağlıkta güzel yatırımlar kazandırıldığını kaydederek, “Ereğli’ye böylesi güzel hizmetler için geliyoruz. Bu güzel adımların devam edeceğini biliyoruz. Konya’da bir sağlık modeli oluşturduk. Devlet-Belediye-hayırseverlerden oluşan bu modelin teması devlet millet kaynaşmasıdır” dedi.
-EREĞLİ’DE 18 SAĞLIK HİZMETİ YAPILIYOR
Ereğli’de 18 adet sağlık hizmeti yapılacağını, bunlardan 9 tanesinin tamamlandığını diğerlerinin de yapım aşamasında olduğunu söyleyen Koç, devlet hastanesinin 250 yatak kapasitesine sahip olduğunu, 52 uzman hekimin görev yaptığını ve bu sayısının artması için çalıştıklarını ifade etti ve yeni sağlık evinin hayırlara vesile olmasını diledi.
-HAYIRSEVERLERİN KATKILARI İLE SAĞLIK ALTYAPISI GÜÇLENİYOR
Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı ise konuşmasında sağlık altyapısının güçlenmesine hayırseverlerin katkılarının önemli olduğunu söyledi.
Çakıcı, Ereğli’ye kazandırılan yatırımlara İlçe Sağlık Müdürü İsmail Yavuz’un büyük katkıları olduğunu belirtti.
Kaymakam Çakıcı bu yatırımların kazandırılmasında yer konusunda gerekli desteği veren Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya da teşekkür etti.
Konuşmaların ardından yapılan dua ile Zeynep-Hüseyin Yiğit Sağlık Evi hizmete açıldı..

.

Editör: Haber Merkezi