Halkapınar'da 'Şehit Cihangir Tok Taziye Evi' açılışı ve taziye evi yararına kermes düzenlendi.

Cumhuriyet Mahallesi Şehit Cihangir Tok Meydanında, Halkapınar Belediyesi ve Halkapınar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin ortak çalışması sonucunda yapımı tamamlanan taziye evi düzenlenen törenle açıldı.

Törende ayrıca taziye evinin eksikleri için çoğu ev hanımı olmak üzere hayırsever vatandaşlarca da kermes düzenlendi.

BELEDİYEDEN 23 NİSAN YÜRÜYÜŞÜ VE KONSERİ BELEDİYEDEN 23 NİSAN YÜRÜYÜŞÜ VE KONSERİ

Törende Müftü Yusuf Sarı tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu ve ardından dualar yapıldı.

Halkapınar Kaymakam Vekili Enes Talha Ulusoy, ''Cami Yaptırma ve Yaşatma derneğimizin bu çalışmasına destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Taziye evimiz tüm hemşerilerime hayırlı olsun'' dedi.

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, Halkapınar'ı her alanda geliştirmek ve güzelleştirmek için çaba sarf etiklerini belirten konuşmasında, şunları kaydetti:

"Mahallelerimizde yapılan cami, taziye evi ve Kur'an kursları için gerek kaymakamlığımız gerek belediye başkanlığımız, gerekse maddi durumu iyi olan iş adamlarımız, vatandaşlarımız her zaman destek olmuşlardır. Taziye evi ilçemizde ihtiyaç haline gelmişti. Taziye evinin ilçemize tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Halkapınar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Karatepe ise yaptığı konuşmasında, emeği geçenlere ve açılış törenine katılım sağlayan protokol üyeleri ile vatandaşlara teşekkür etti.
#halkapınarbelediyebaşkanı
#mehmetbakkal

Editör: Haber Merkezi