Konya Ereğli’de yaşayan ve 25 günlükken topuğundan alınan kan örneği ile SMA tip1 hastası olduğu öğrenilen İbrahim Dağ bebek için aile yardım bekliyor.  İlk çocuğunu da iki yaşındayken aynı hastalık sebebiyle kaybeden anne Meryem Dağ, yüreğim bir evlada dayandı ikisine dayanamaz dedi. 

İbrahim Dağ bebeğin tedavisi için gerekli olan 55 milyon liralık paranın yalnızca yüzde 2’si toplandı. Valilik izniyle başlatılan yardım kampanyası henüz istenilen seviyeye ulaşamadı. Bebeğimin yaşaması için yardımsever insanların desteğine ihtiyacım var diyen anne Meryem Dağ, İbrahim 28 günlükken tanımız koyuldu. Ben bu hastalıkla üç yıl önce karşılaştım. Kızım Ayşenur’da da vardı. Onun tanısı da bir türlü konulamadı. Tahliller temiz çıkıyordu. Bir yaşını geçtiğinde tanı konuldu. O zaman İbrahim’e dört aylık gebe olduğumu öğrendim. Gebelik sürecim sürekli Hastane‘de geçti benim. Sonra İbrahim dünyaya geldi. 28 günlükken dünyamız başımıza yıkıldı. Kızımı aynı hastalıktan kaybettim. Daha çok ihmalsizlikten kaybettim. Kampanya açılma sürecinde kaybettik.

YÜREĞİM BİR EVLADA DAYANDI İKİSİNE DAYANAMAZ

Anne Meryem Dağ, 55 milyon toplanması gerekiyor şu anda yüzde 2’lik dilime ulaştık. Çok zorlu bir süreç kampanyamız ilerlemiyor. Sesimizi duyuramıyoruz kimseye. Daha önce bu hastalığa evlat kurban ettim. İbrahim’i de kurban etmek istemiyorum. İbrahim’i yaşatarak beni de yaşatacaksınız. Benim yüreğim bir evlada dayandı ikisine dayanamaz. İbrahim’in ellerinden tutun onu yaşatın. İbrahim şu an tam bir yaşına bastı. Kızım iki yaşına on gün kala öldü. 

EĞRİKUYU YAYLASI SUYA KAVUŞTU EĞRİKUYU YAYLASI SUYA KAVUŞTU

İBRAHİM İÇİN SAVAŞIYORUM

Gece İbrahim uyumaz uyuduğu zaman 
da ben uyumam. Sürekli kontrol ederim uyuyor mu uyumuyor mu? Nefes alıyor mu almıyor mu? Rahat nefes alamadığı için gece uyuyamıyor. Kasları yutkunmasına engel oluyor. Bu sebeple bazen midesine kaçıyor maması. Umudumu kaybetmedim. Daha önce kaybettiğim için tekrardan ayakta durmaya çalışıyorum. Şu an İbrahim için savaşıyorum. Lütfen artık sesimizi duyun. Yaşıyor muyum yaşamıyor muyum? Ben de bilmiyorum artık. Dayanacak gücüm kalmadı artık daha önce bir evlat kaybettim zor dayandım. Onun acısını bitirememişken İbrahim’in korkusundayım. Her gece her sabah korkuyla uyanmaktan korkuyoruz. İbrahim nefes alıyor mu almıyor mu diye sabahlara kadar bakmaktan artık gerçekten yoruldum. Üç yıldır bu hastalıkla savaşıyorum lütfen İbrahim’i de kaybetmek istemiyorum. Sürekli hava alıyor fizik yaptırıyorum. Yutkunma kasları da çok zayıfladı. Daha dört gün önce hastaneden çıktık biz. Oğlumu görüyorsunuz. Gerçekten de çok zorlu bir süreç.  Ne yapacağımı ne edeceğimi bilmiyorum. Çok çaresizim. Elimden bir şey gelmiyor en son kızıma kalp masajı yaptım.Morarmıştı birden ne kadar kalp masajı yaptıysam da dönmedi. Ambulansla kucağımda giderken öldü.

KENDİMİ BUNLARLA AVUTUYORUM 

Kızım sağken kızım ve İbrahim’in elleri bunlar. Bu şekilde bir hatıra yaptım zaten kızımla son kalan hatıram bu. Şurada gördüğünüz de kızımın saç teli kendimi bununla avutuyorum. Tesellisini İbrahim’de buluyorum. İbrahim’i de Allah korusun kaybedersem bunlarla kendimi avutacağım. Tabii hayatta kalırsam. 

VALİLİK ONAYLI BAĞIŞ HESAPLARI:
VAKIF BANK
Alıcı: İBRAHİM DAĞ
TR18 0001 5001 5800 7323 2816 59

USD
TR17 0001 5001 5804 8023 4915 98

YURTDIŞI-EUROPE IBAN

Sma Kids vakfı güvencesiyle;

Avrupa Bağış İbanımız
NL19 BUNQ 2102 5223 50
BIC Kodu : BUNQNL2A

34 Avrupa ülkesinden kesintisiz bağış imkanı var.

Editör: Emrah Çakıcı