KONYA POLİSİNDEN  PKK'A DARBE: YURT DIŞI KASASI KONYA’DA YAKALANDI

PKK terör örgütünün kurucu üyesi Fuat kod adlı Ali Haydar K.’nin kardeşi olan ve terör örgütü adına yurt dışında toplanan paraları örgüt üyelerinin ailelerine dağıtmakla görevli olan Güllüşan K. Konya polisinin yaptığı başarılı operasyonla yakalandı. Şüphelinin evinden 30 yıllık örgüt arşivi çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri PKK terör örgütüne yönelik önemli bir operasyona imza attı. Ekipler, Emniyet güçlerinin uzun zamandır peşinde olduğu Güllüşan K.’nin izine ulaştı.

İKİ KARDEŞİ DE PKK YÖNETİMİNDE

Güllüşan K.’nin iki kardeşi de PKK yönetimindeydi. Bir kardeşi PKK terör örgütünün kurucu üyesi Fuat kod adlı Ali Haydar K., diğer kardeşi ise PKK Silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası ile Bolu cezaevinde yatan Hayati Deniz K. 

Uzun zamandır takipte olan TEM Şube ekipleri şahsın Ereğli ilçesinde olduğunu tespit etti. Hemen harekete geçen TEM Şube ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Güllüşan K.’yi düzenlediği operasyonla ikametinde yakalayarak gözaltına aldı.

YAKALANAN ÖRGÜT ÜYESİNİN EVİNDEN PKK’NIN 1990’LI YILLARDAN GÜNÜMÜZE KADAR OLAN ÖRGÜT ARŞİVİ ÇIKTI

Örgüt üyesinin evinde yapılan aramalarda çok önemli dokümanlara ulaşıldı. Aramalarda: 1990’lı yıllardan günümüze kadar olan örgüt içerisindeki eğitimler, kullanılan güzergâhlar, örgütçülerin ağzından yazılmış metinler, cezaevlerindeki terör suçlularının yazmış olduğu mektuplar ve örgütün arşivi niteliğinde on binlerce dokuman bulundu.

EREĞLİ DE YAKALANDI 41 YIL CEZASI VARDI EREĞLİ DE YAKALANDI 41 YIL CEZASI VARDI

YURT DIŞINDA TOPLANAN YARDIMLARI PKK ÜYELERİNİN AİLELERİNE DAĞITIYORMUŞ!

Ayrıca gözaltına alının Güllüşan K.’nin yurt dışında bulunan PKK terör örgütüyle bağlantılı dernek ve kuruluşlarda toplanan paraları örgütte olan şahısların ailelerine yardım olarak dağıttığı tespit edildi.

TEM Şube ekiplerince gözaltına alınan Güllüşan K.’nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi