Başkan Oprukçu, Ereğli’ye Ailesinin Adını Yaşatacak Aile Sağlık Merkezi Kazandırıyor

YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu sağlık hizmetleri kapsamında Aile Sağlık Merkezlerinin çoğalarak vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşımının kolaylaşması adına gerek 21 adet yer tahsisi gerçekleştirerek gerek çevre düzenlemelerini yaparak gerek de binaların yapımına katkı vererek sağlık hizmetlerine büyük destek veriyor. 

Bunun yanında Fatih Mahallesi’nde kendi imkanlarıyla yaptırdığı ve ailesinin adını yaşatacağı bir Aile Sağlık Merkezi’ni de Ereğli’ye kazandırıyor. Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yavuz ile birlikte yakın zamanda hizmete girecek Durdane-Hulusi Oprukçu Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret eden Başkan Oprukçu incelemelerde bulundu, yapımı tamamlandıktan sonra oraya taşınacak olan 09 No’lu Aile Sağlık Merkezi’ni de ziyaret eden Oprukçu burada hemşerileriyle kucaklaştı.

“EREĞLİ’MİZE HAYIRLI OLSUN”

İnceleme esnasında duygularını ifade eden Başkan Oprukçu: “Hemşerilerimize ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüze ailemizin imkanlarıyla yaptırdığımız ve armağan ettiğimiz bir Aile Sağlığı Merkezi, Allah hayırlı uğurlu etsin. Yan tarafında da 112 Acil Çağrı Merkezi yapıldı. İnşallah en kısa zamanda açılışını yapalım. Ereğli’mize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMA VE AİLESİNE BU HİZMETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yavuz: “Bu projenin tamamen bitmesinde açılış aşamasına gelmesindeki desteği için Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ereğli’de bunun gibi yaklaşık 8 tane Aile Sağlığı Merkezimiz var. En büyük Aile Sağlığı Merkezi burasıdır. İnşallah başka insanlara da vesile oluruz. Tekrardan Başkanıma ve ailesine bu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi