EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI UMUT AKPINAR, SON OLAYLAR ÜZERİNE HALKI BİLGİLENDİRDİ VE BİRLİK MESAJI VERDİ

Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar, son günlerde belediye ile ilgili yaşanan olaylara ve bunlara dair yapılan spekülasyonlara açıklık getirerek, şehrin birlikteliğine vurgu yaptı. Akpınar, Ereğli Belediyesi'nin Türk Milleti'nin bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine ve demokratik teamüllere olan bağlılığını teyit etti. Belediye Başkanının, halkın oylarıyla seçildiğine vurgu yaparak, verilen bu güvene layık olmak için var gücüyle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Başkan Akpınar, "Dün yaşanan olayda, Ereğli Belediyesi Binasında asılı olan Türk Bayrağımız ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri, sanki Belediye Başkanlığı makamından talimat alınmış gibi bir algıyla indirilmiş ve yapay bir gündem oluşturulmaya çalışılmıştır," diyerek yaşananların arkasındaki nedenler ve sorumlular hakkında gereken idari ve hukuki süreçlerin titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Ereğli Belediyesi binasında asılı olan bayrak ve posterlerin indirilmesinin tüm Ereğlililer gibi kendisini de derinden üzdüğünü belirten Akpınar, bu tür davranışların kabul edilemez olduğunu ve hiçbir siyasi çekişmenin, toplumun birlik ve beraberliğine gölge düşüremeyeceğini vurguladı. Ayrıca, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Erol'un duygusal açıklamasını eleştirerek, Ereğli'nin huzurunu ve kardeşliğini önceleyerek sakin ve yapıcı bir dil kullanmayı tercih ettiklerini ifade etti.

Başkan Akpınar, tüm siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına Ereğli ve ülkenin yararına olan her konuda birlikte çalışma çağrısında bulundu. "Görevler ve makamlar geçicidir; kalıcı olan ise Türk Devleti ve Yüce Türk Milleti'nin iradesidir," diyerek şehrin değerlerini koruma konusundaki kararlılığını tekrarladı. Ereğli Belediyesi'nin her zaman adaletin ve halkın yanında yer alacağını belirterek, Ereğli'nin huzuru ve refahı için çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.Sen 

Editör: Emrah Çakıcı