Sorgurtekin yayımladığı mesajfa şu ifadelere yer verdi..
Ereğli Büyük Zafer Eğitim kurumları yönetim kurulu başkanı Mustafa SONGURTEKIN Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek adaylara başarılar dilelerim dedi.

Sungurtekin, uzun soluklu bir eğitim-öğretim hayatının ardından gençlerimiz yükseköğrenim aşamasına geçmek ve hayallerindeki mesleğe ulaşmak için önemli bir sınava girecekler. Bu sınav, adayların şimdiye kadar edindikleri bilgi birikimini ölçmeye yardımcı olurken onların muhakeme kabiliyetini, zaman yönetim becerilerini, dikkat ve konsantrasyonlarını da test edebilecek.
Gençlerimiz kendi kabiliyetleri ve ilgileri ölçüsünde kişisel özelliklerini geliştirmeye ve donanımlarını artırmaya çalışırken hiçbir zaman zorluklardan yılmadan, öğrenme azminden vazgeçmeden hedefe doğru yürümelidirler. Gençlerimizin bu yolda tek yapması gereken şey kendine güvenmek ve başaracağına inanarak azmetmektir.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı, gençlerimizin azimlerini, isteklerini, motivasyonlarını, öğrenme tarzlarını, analiz ve yorumlama şekillerini ortaya çıkarırken onların kendilerini tanımalarına ve yeterliklerini tartmalarına da fırsat sunmuş olacak. Her insanın bir diğerinden farklı olduğu ve hiç kimsenin yeteneğinin başkasıyla mukayese edilemeyeceği gerçeğinden hareketle bu sınavın sadece belli bir eğitim hedefine yönelik bir seçme sistemi olduğu hatırdan çıkarılmamalıdır.
Yükseköğretim Kurumları Sınavının gençlerimizi gönüllerindeki üniversite ve meslekle buluşturması temennisiyle kendilerine sınavlarında üstün başarılar diliyor; sınav sonucunun onlara hayat yolculuklarında güzel kapılar aralamasını temenni ediyorum.
Sınav sonucunun öğrenciler ve aileleri için hayırlı olmasını temenni ediyor, sınavın güvenle yürütülmesi için gayret gösteren sınav görevlilerine de kolaylıklar diliyorum.

Editör: TE Bilisim