Orta refüjler gül bahçesine dönecek

ORGANİK TARIMI EREĞLİYE KAZANDIRDIK ORGANİK TARIMI EREĞLİYE KAZANDIRDIK

Ereğli Belediyesi Toros Mahallesinde çevre düzenleme çalışması yapıyor. Ana arterdeki orta refüjü yeniden inşa eden Ereğli Belediyesi daha yeşil ve güllerle donatılmış bir Ereğli için çalışıyor.
Toros mahallesindeki çirkin görüntü arz eden orta refüjde düzenleme çalışmaları başlatan Ereğli Belediyesi orta refüjü toprakla doldurup yeşil dokuyla bütünleştirecek.
Toros Mahallesi Muhtarı Faruk Arıkaymak, orta refüjde yapılan düzenleme çalışmaları için Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya, Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin’e, Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek, “Güzel, yeşil, güller içinde bir Ereğli ve Toros mahallesi için çalışıyoruz” dedi.
Çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise, “Ereğli’mizin ‘yeşil’ imajını yeniden ortaya çıkarmak için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın nefes alacağı güzel alanları oluşturma çabası içerisindeyiz. Ereğli’mizin yükselen ve talep gören mahallelerinden olan Toros Mahallemizin ana arterindeki orta refüjünü ilçemize yakışan bir görüntüye kavuşturmak için çalışmalarımıza başladık. Toprakla dolgusunu yaptığımız orta refüjde yeşil ağırlık ve güllerle donatılmış bir farkındalık oluşturacağız” diye konuştu.
Başkan Oprukçu sadece Toros Mahallesi değil ilçenin genelinde yapacakları çalışmalarla Ereğli’yi gül bahçesine döndüreceklerini de kaydederek, “Özellikle orta refüjler Ereğli’mizin yeşil kimliğini ortaya koyacak” dedi.

Editör: Haber Merkezi