ZABITA DENETİMLERİ SÜRÜYOR ZABITA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mobil Sosyal Hizmet Merkezi Aracı 01 Eylül 2022 tarihine kadar Ereğli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak. Mobil Sosyal Hizmet Merkezi Aracı oluşturan psiko sosyal destek ekipleriyle Ereğli, Karapınar, Halkapınar ve Emirgazi İlçeleri mahallelerinde vatandaşlar ziyaret edilerek hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri hakkında bilgilendirme yapılacak hemde vatandaşlarla yüz yüze görüşülerek sosyal hizmet ihtiyacının tespit edilmesi, gerekli tedbirlerin alınması, danışmanlık- rehberlik hizmetleri gibi psiko sosyal destek çalışmaları yapılacaktır. 
Bu anlamda 26 Ağustos 2022 günü Karapınar ve Emirgazi İlçeleri mahallelerinde psiko sosyal destek çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca Mobil Sosyal Hizmet Merkezi Aracı ve psiko sosyal destek ekibi 27 Ağustos 2022 Şehit Tnk. Binbaşı Fikret AKSUNGUR babası Ali Rıza AKSUNGUR'un cenazesi için Ulu Camii meydanında hazır bulunmuştur. 
Mobil Sosyal Hizmet Merkezi Aracı ve psiko sosyal destek ekibi 29 Ağustos 2022 günü Halkapınar İlçesi mahallelerinde, 30 Ağustos 2022 tarihinde Zafer Bayramı 100. Yıl programında Anıt alanında, 01 Eylül 2022 tarihine kadar ise Ereğli İlçesi mahallelerinde çalışmalarına devam edecektir...

Editör: Haber Merkezi