HİZMET İÇİN UZAK YAKIN FARK ETMİYOR HİZMET İÇİN UZAK YAKIN FARK ETMİYOR

Organik Tarım Hasada Hazırlanıyor
Ereğli Belediyesi üretken belediyecilik anlayışı çerçevesinde Adabağ’da başlattığı proje ile organik tarımda öncü olmaya kararlı olduğunu ortaya koyuyor. Tamamen organik üretim yapılan 2700 dönümlük alanda genetiği bozulmayan ürünler yetiştirilmesi de bu projenin değerine değer katıyor. 
“HEM ŞEHRİMİZ HEM ÜLKEMİZ HEM DE HEMŞERİLERİMİZ KAZANACAK ”
Daha fazla üretmenin önemine her fırsatta dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Şükürler olsun Ereğli ovasında bereketli bir yıla kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir tarafta mısırlarımız büyüyor bir tarafta biçerler ekinlerimizi deriyor, bereketli bir yıl Allah’ın izniyle yok, yok. Üretken bir belediyecilik anlayışıyla bir taraftan halkımızın ürettiğini bir taraftan kendimizin ürettiğini görüyor ve mutlulukları maksimum seviyede yaşıyoruz. Ekmeğin hammaddesi olana buğdayda beklenilenin üzerinde bir verim elde ediyoruz. Kışımız, karımız, yağmurumuz iyiydi, suyumuz da iyi, Allah’ın izniyle bu yıl hemşerilerimizin yüzünün güldüğü bir yıl olacak” ifadelerini kullandı. 
Organik tarım yapılan alanla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Oprukçu: “Çevre Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey’in ekilmedik, kullanılmadık bir karış arazi kalmasın ovada diye Ereğli Belediyesi’ne irtifak hakkını verdiği 2700 dönümlük bir alanda organik tarım yapıyoruz. Tamamen organik tarım yapıyor ve kavun, karpuz, domates, biber, salatalık vs. gibi genetiği bozulmamış gıdalar ekiyoruz. Artık hasat zamanına doğru ilerliyoruz hatta bazı ürünlerimizi tatmaya başlamanın hazzını yaşıyoruz. Bunun yanında organik tarım alanımızı şehrimize gelen ihracatçılar ve tarımla ilgilenen iş adamlarımıza tanıtıyor, gezdiriyoruz. Üretmeye, bir fazla üreterek tarım şehri Ereğli’yi hak ettiği yere taşımak için çaba harcamaya devam edeceğiz. Bu manada hem ülkemiz hem şehrimiz hem de hemşerilerimiz kazanacak” şeklinde konuştu...

Editör: Haber Merkezi