YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

MİS Toplantısı’na Ereğli Belediyesi Ev Sahipliği Yaptı
Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası(MİS) Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyesi Belediye Başkanları, Genişletilmiş Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı için Ereğli’de bir araya geldi. Ereğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından Belediye Başkanları Ereğli’de bir dizi ziyaret gerçekleştirecek.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın katılımıyla başlayan Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası(MİS) Genişletilmiş Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı’na; Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Zara Belediye Başkanı Fatih Çelik, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Kazım Karabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, MİS Genel Koordinatörü İsmail Deniz, MİS Uzmanı Mert Onat, MİS Uzmanı Halil Yılmaz katıldı. 
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Mahalli İdareler İşverenleri Sendika Başkanımız ve Yönetim, Denetleme, Disiplin Kurulu Üyesi Belediye Başkanlarımız sendikamızın Ereğli buluşmasına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Başarmak gibi bir mecburiyetimiz var, hepimiz bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah hizmetlerimizle, halkımızla, vatandaşlarımızla sosyal, siyasal, iktisadi anlamda Türkiye’nin geleceğine katkı sunmanın onuru ve gururu hepimize yetecek diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Başkanı Cemal Akın ise: “Her şeyden evvel Hüseyin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sendikamız; Sayın Genel Başkanımızın, Liderimizin 1999 yılında talimatlarıyla kurulan bir sendika, Başkanlar arasındaki ilişkileri artırmak, özellikle Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı arkadaşlarımızın sendikaya üye olmasıyla ilgili ne yapılabiliri istişare etmek ve diğer konuları istişare etmek üzere toplantı yapıyoruz. Gerçekten sendika işveren hayatında çok güçlü, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu(TİSK)’nun bir üyesiyiz Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası(MİS) olarak, Türkiye’nin bütün ekonomisine nizam getiren bir konfederasyonun üyesiyiz. Bu anlam itibariyle önemli bir sendikayız, buna Sayın Genel Başkanımız da, Genel Merkezimiz de fazlasıyla önem veriyor. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Toplantının sonunda Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası(MİS) Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyesi Belediye Başkanları, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’yu makamında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

Editör: Haber Merkezi