Kandillerin İslam âlemi için büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Dursun, Regaip Kandilini büyük bir manevi coşku içerisinde karşıladıklarını ve bu tip günlerde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana âlemine yöneldiğini söyledi.

Dursun, Milletçe el ele vererek dua etmenin, birlik ve beraberlik içerisinde, İslam'ın birleştirici kubbesi altında el açıp dua etmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Dursun mesajında “Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını da kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Cenab- ı Hakkın her mümine bu kandil gününün manevi ikliminden daha fazla yararlanmayı nasip etmesini diliyorum. Bu vesileyle Ereğlili hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum." diye konuştu.

Başkan Dursun açıklamasının devamında, "Bu mübarek kandil gününde şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Vatan uğruna mücadele eden herkesten Allah razı olsun diyor, bu vesile ile tüm hemşehrilerimize hayırlı kandiller diliyorum" dedi.

EREĞLİDE  BU ALT GEÇİTLER KAPANACAK EREĞLİDE BU ALT GEÇİTLER KAPANACAK

Editör: Haber Merkezi